مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران:

طبق بخشنامه تمدید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، برای تمدید گواهینامه لازم است مجدداً مدارک خود را تکمیل و در سامانه اداره کار بارگزاری نمایید.در خصوص تمدید گواهینامه، یا نیاز به کپی برابر اصل مدارک می باشد و یا اینکه اصل مدارک لازم است به رویت انجمن صنفی رسیده و ادامه مراحل اجرا گردد. برای تمدید گواهینامه صلاحیت ایمنی لطفا با شماره تلفن 02144178290 و 09198586489 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از طریق نرم افزار ایتا در فضای مجازی با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی لازم را فرا گیرید.ما مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه ایمنی اداره کار را برای شما اطلاع رسانی کرده ایم. لیست مدارک همراه با توضیحات به شرح زیر می باشد.

لطفا برای ثبت درخواست تمدید گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

 ثبت درخواست تمدید گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران


لیست مدارک مورد نیاز جهت تمدید گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران (اداره کار)


1. اساسنامه، روزنامه رسمی، تغییرات شرکت

ممکن است شما طی مدت دوسال تغییر آدرس، تغییر موضوع فعالیت و یا تغییرات هیئت مدیره و مدیر عامل داشته باشید. شما باید کلیه مدارک را برابر اصل کنید و فایل اسکن مدارک را ارائه نمایید.


2. تایید صلاحیت پیمانکاری یا صلاحیت پیمانکاری

طبق دستورالعمل بخشنامه تمدید صلاحیت ایمنی پیمانکاران که اداره کار مکتوب کرده است شرکت های پیمانکار جهت تمدید گواهینامه باید دارای گواهینامه رتبه پیمانکاری یا گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری از اداره کار باشند. اگر حوزه فعالیت شما فنی مهندسی و یا انفورماتیک است شما باید اقدام به اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری نمایید، یا اینکه این گواهینامه باید دارای اعتبار باشد.

چنانچه حوزه فعالیت شرکت شما خدماتی است شما باید توسط اداره کار گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری دریافت نمایید و یا اینکه این گواهینامه باید دارای اعتبار باشد. برای تمدید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی به یکی از این دو گواهینامه ذکر شده نیاز دارید.


3. مدارک هویتی و تحصیلی اعضاء هیئت مدیره

ممکن است مدیرعامل یا یکی از اعضاء هیئت مدیره شما تغییر کرده باشد. لذا برای تمدید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی اداره کار باید مدارک جدید را ارائه نمایید. مدارک شامل: شناسنامه تمامی صفحات، پشت و روی کارت ملی و مدرک تحصیلی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره است. مدارک درخواستی باید کپی برابر اصل توسط دفتر ثبت اسناد رسمی شده باشند.


4. اظهارنامه مالیاتی، مفاصاحساب بیمه، نامه حسن انجام کار یا نامه تحویل موقت

شما باید آخرین اظهارنامه مالیاتی منتهی به سال آخر خود را بارگزاری نمایید. جدول 10 اظهارنامه مالیاتی که قراردادهای خود را اعلام کرده اید باید برابر اصل شده باشد.لازم است مبلغ خوداظهاری، اظهارنامه مالیاتی را واریز کرده باشید و فیش واریزی که به تایید بانک رسیده باشد.

برای قراردادهایی که در اظهارنامه اعلام کرده اید و به اتمام رسیده اند نامه حسن انجام کار، تحویل موقت یا مفاصاحساب بارگزاری نمایید.


5. لیست بیمه دفتر مرکزی و پیمان ها

شما باید آخرین لیست بیمه دفتر مرکزی و پیمان های فعال خود را در سامانه بارگزاری نمایید. 


6. قراردادهای جاری

7. لیست قراردادهای جاری خود را در سامانه بارگزاری نمایید.

8. تعهدنامه محضری (در صورتیکه پروژه فعال ندارید)

9. گواهینامه دوره 20 ساعته ویژه کافرمایان (برای مدیر عامل یا رئیس هئت مدیره یا یکی از اعضای هیئت مدیره)

چنانچه طی دو سال اخیر بعد از دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی مدیرعامل یا شخصی که گواهینامه دوره کارفرمایی را دریافت کرده، تغییر کرده است، فرد جدید باید مجدداً معرفی شود و گواهینامه دوره 20 ساعته ویژه کارفرمایان را اخذ نماید.

دوره های مربوط به کارفرمایی توسط شرکت اندیشه فرازان بر اساس مجوز اداره کار و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار می شود.


10. گواهینامه ویژه مسئولین ایمنی

شما بابت هر کارگاه فعال که در استان های متفاوت دارید باید یک نفر مسئول ایمنی معرفی نمایید. مسئول ایمنی یا افسر ایمنی باید دوره های مربوط به 16 ساعته ارزیابی ریسک و 40 ساعته ایمنی و بهداشت را گذرانده باشد و گواهینامه خود را در سامانه بارگزاری نماید.


11. گواهینامه 8 ساعته ویژه کارگران

چنانچه کارکنان شما طی دو سال گذشته این گواهینامه را دریافت کرده اند نیاز به دریافت گواهینامه با تاریخ روز نمی باشد و همان گواهینامه های قبلی مورد تایید است. در غیر اینصورت لازم است دوره آموزش 8 ساعته (دوره ایمنی کارگری) برگزار و گواهینامه کارکنان پس از قبولی در آزمون، دریافت گردد.


12. نامه درخواست تمدید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی اداره کار

براساس بخشنامه تمدید صلاحیت ایمنی پیمانکاران شرکت های پیمانکار که درخواست تمدید گواهینامه ایمنی اداره کار را دارند باید در سربرگ اداری خود و با امضاء و مهر شرکت درخواست تمدید را تهیه نمایید.


13. لیست تجهیزات فنی

14. لیست کاملی از تجهیزات ایمنی و فنی کارگاه یا دفتر مرکزی آماده نمایید.

15. تکمیل فرم اطلاعات پیمانکار

پیمانکاران باید در سربرگ خود اطلاعات پیمان و شرکت خود را تکمیل و در سامانه اداره کار بارگزاری نمایند. برای دریافت فرم اطلاعات پیمانکار شما می توانید با شرکت هوداک سیستم فرتاک ارتباط برقرار نمایید.

16. فیش واریزی ماده 154

بر اساس دستورالعمل اداره کار و ماده 154 شما باید بر اساس لیست بیمه بارگزاری شده و به ازای هر نفر مبلغ 100000 ریال به حساب اعلام شده واریز نمایید.


دریافت اطلاعات در خصوص دوره ایمنی کارفرمایی

دریافت اطلاعات در خصوص دوره ایمنی کارگری

دریافت اطلاعات در خصوص دوره مسئولین ایمنی